Jak chronić się przed niechcianymi owadami?

Niechciane owady dają nam się szczególnie we znaki w sezonie wiosenno-letnim, kiedy pogoda sprzyja długiemu przebywaniu na dworze. Wyjeżdżamy na wakacje, podczas których często chodzimy po lasach, piknikujemy na usianych kwiatami łąkach, przesiadujemy nad brzegiem jezior, rzek czy mórz. W wysokich trawach, krzakach, wśród drzew, w zbiornikach wodnych – wszędzie tam żyją owady, które chętnie będą żerować na naszej krwi, widząc w nas wspaniałego żywiciela. Jak chronić się przed nieprzyjemnymi spotkaniami z tymi małymi insektami? W dzisiejszym wpisie znajdziecie kilka praktycznych porad.


Czym są repelenty?


Repelenty są to specjalne środki odstraszające owady. Ich zapach skutecznie zniechęca insekty do jakiegokolwiek kontaktu z człowiekiem, dlatego nie chcą nas gryźć. Osoba spryskana albo posmarowana takim specyfikiem staje się dla nich nieatrakcyjna. Stosowanie repelentów jest powszechnie uważane za ekologiczną metodę ochrony przed niechcianymi insektami. 


Produkty, które oferuje nasza firma zawierają w sobie ikarydynę, która jest substancją skutecznie odstraszającą komary, kleszcze, meszki i inne owady. Ikarydyna jest syntetyczną substancją chemiczną, która została opracowana przez znaną i cenioną niemiecką korporację farmaceutyczną jeszcze w latach 80. Jest ona bezpieczna dla naszego zdrowia. Badania, które zostały przeprowadzone na zwierzętach nie wykazały szkodliwego wpływu niewielkich dawek ikarydyny na układ nerwowy. Jej zaletą jest brak jakiegokolwiek zapachu oraz fakt, że nie wywołuje reakcji alergicznych ani podrażnień skóry. Może być z powodzeniem stosowana zarówno przez dorosłych, jak i dzieci. 


Rodzaje repelentów 


Oferta środków odstraszających jest bardzo bogata. Znajdziemy w niej:


• Balsamy służące do smarowania skóry.


• Chusteczki nawilżane nasączone odstraszającą substancją, dzięki takiej formie można dokładnie rozprowadzić preparat na ciele.


• Specjalne spraye do ubrań, którymi spryskuje się ubrania i buty. Działają przez 6 miesięcy, jeśli ubrania nie są prane, a jeżeli ubrania lądują w koszu z praniem – wytrzymują dwa prania w temperaturze 40 stopni.


W naszej ofercie znajdziecie także plastry, które można naklejać na ukąszenia owadów, aby łagodzić nieprzyjemne swędzenie w tym miejscu. Są polecanie szczególnie dla dzieci, które mają tendencję do rozdrapywania swędzących zmian na skórze.

blog